Sąmoningas kvėpavinas

by Admin on November 30, -0001, 12:00 am

Kuo yra ypatingas kvėpavimas? Mes kvėpuojame visą savo gyvenimą ir tartum gyvename oro okeane. Todėl kvėpavimas kartais tampa beveik nepastebimu, ir būna sunku suvokti tą jėgą ir energiją, kuri glūdi mūsų kvėpavime. Tačiau turėtume atkreipti dėmesį į tai, kad apie kvėpavime slypinčią galią kalba absoliuti dauguma mokymų – nuo senovės Rytų iki šiuolaikinės medicinos.

Kartais žmogiškasis gyvenimas būna panašus į kelionę automobiliu, kurio stiklus padengė pakelės purvas, ir vairuotojas prastai mato kelią. Toks automobilis dažnai su kažkuo susiduria, vairuotojas aklai bando keisti kryptį, betsusidūrimai kartojasi. Laikui bėgant, žmogus automobilyje tampa vis labiau įsitempęs, su baime laukia naujų smūgių ir jaučiasi vis didesne auka šioje situacijoje. Vairuotojas  tokiame automobilyje – tai žmogus gyvenime, purvas ant stiklų – negatyvių pergyvenimų ir emocijų nuosėdos, kurias jis patyrė, pergyveno nuo pat gimimo (o taip pat gimimo momentu), ir kurios liko pasąmonėje ir dabar trukdo aiškiai matyti ir suvokti kryptį ir tikslus šiame gyvenime.  Kaip gi tai vyksta?

Pergyvenant bet kurią iš emocijų, kvėpavimas keičia ritmą, intensyvumą, amplitudę. Tai yra, skirtingas emocijas atitinka skirtingos išraiškos kvėpavimas. Pergyvenant labai stiprias emocijas kvėpavimas dažnai nutrūksta (mums “užgniaužia kvapą“ – dėl baimės, pykčio, t.t.). Vaizdžiai tariant, šie pergyvenimai tarsi „įsirašo“ į žmogaus kvėpavimą ir gali ilgam pasilikti, netgi jeigu apie tai nežinome arba jau nebeatsimename. Taip susiformuoja mūsų kvėpavimo įpročiai, o jų skleidžiama atitinkamos kokybės  vibracija visąlaik veikia sąmonę, ir tokiu būdu ima įtakoti reakcijas, veiksmus, motyvus, sprendimus ir visą gyvenimą. Taip žmogaus sąmonėje formuojasi tarsi kreivas veidrodis, trukdantis realiai suprasti ir suvokti save, kitus žmones ir jį supantį pasaulį. Jeigu pergyvendami negatyvias emocijas nesustabdome kvėpavimo, o sugebame sutelktiį jį dėmesį ir lygiai, stabiliai kvėpuoti, negatyvūs emociniai pergyvenimai bus nuplaunami įkvepiamos energijos ir neįtakos mūsų.

Žmonėms seniai tapo įprasta rūpintis savo fizinio kūno higiena – praustis duše, valyti dantis, keisti rūbus. Dabartinėje visuomenėje šiuolaikinė medicina jau pripažįsta žmogaus energetinio kūno egzistavimą. O kaip žmonės palaiko savo energetinio kūno švarą? Gyvendami moderniame pasaulyje žmonės labai greitai nuvargsta nuo didelės emocinės įtampos. Jie stengiasi nuo jos išsilaisvinti, dažniausiai vartodami alkoholį, rūkalus, raminančiuosius ir t.t. Tai suteikia laikiną atsipalaidavimo jausmą, bet iš tikrųjų dar daugiau užteršia organizmą nuodais. Suprantama – žmonės jaučią emocinę įtampą ir skausmą, ir ieško būdų, kaip nuo to išsilaisvinti. 

Sąmoningas kvėpavimas, arba kvėpavimas energija - tai tarsi tyras vanduo žmogaus fiziniam ir energetiniam kūnui, kuris savo srautu plauna, švarina, gydo, atpalaiduoja ir atgaivina jį. Tada žmogui atsiveria durys į pasitikėjimą savimi, autentiškumą, unikalumą. Tai tiesus kelias į įgimtų talentų atsiskleidimą. Juos turime kiekvienas, bet dažnai jie negali harmoningai ir pilnai reikštis dėl vidinių apribojimų, kuriuos sukūrė negatyvios emocijos, meilės ir palaikymo iš aplinkos ir tėvų trūkumas. Kvėpuojant sąmoningai, šis skausmingas sluoksnis nuplaunamas įkvepiamos energijos srautu ir yra ištirpdomas. 

Kvėpavimo praktikų dėka mes galime kažką savyje sustiprinti, labiau išreikšti ar harmonizuoti. Harmoninga savijauta po kvėpavimo sesijų – apie tai kalba absoliuti dauguma žmonių. Grožis - vidinis ir išorinis, harmonija, gebėjimas kurti (muziką, meną, grožį, gyvenimą). Visa tai ir dar daugiau talentų gyvena KIEKVIENAME iš mūsų. Kaip dažnai visa tai dėl  pergyventų negatyvių emocijų poveikio pasidengia abejingumu, pykčiu pasauliui ir sau. Bet įkvepiama energija yra galinga ir potencialiai gebanti labai daug ką pakeisti žmoguje, išlaisvinti nuo skausmo ir atnešti į gyvenimą daug gražaus.